Naravoslovni dan – Zdrave navade

Maj 8, 2017

V petek, 5.5.2017, smo imeli učenci 1.a. in 1.b naravoslovni dan. Zjutraj sta nas v učilnici obiskali medicinski sestri Tamara in Alenka. Z njima smo se pogovarjali o zdravem načinu življenja in o navadah, ki pomembno vplivajo na naše zdravje. Po malici nam je gospa Damjana pregledala zobke. Otroci, ki so med šolskim letom najbolj pridno skrbeli za zobe, so prejeli priznanje in nagrado.

Sledila je priprava sadne solate. Nadeli smo si predpasnike in si umili roke. Na mizo smo položili desko za rezanje, mož in oprano sadje ter pričeli z delom. V veliko posodo smo stresali narezano sadje in se ob koncu ure posladkali z njim.

Zadnjo šolsko uro smo spoznavali različna zelišča in dišavnice, ki nam jih je prinesla sošolka Flora. Nekatere smo nasekljali in jih zmešali s sirnim namazom. Na prepečencu so bili zeliščni namazi več kot odlični!

Preživeli smo zanimivo dopoldne. Želimo si še več takih dni!