Šola v naravi – drugi dan

Jun 13, 2017

V jutranjem hladu smo skupaj ponovili pot od Vipave do Ankarana, našteli kraje ob obali in jih vpisali na skico obale. Ni bilo težko, saj smo si obalo dobro ogledali z razgledišča na Socerbu. Pred plavanjem smo se še namazali s kremo za sonce, vzeli brisačo in odhiteli na bazen. Plavalna šola je zanimiva in utrudljiva. Pozorni smo na pravilno delo nog, rok in dihanje. Vaje večkrat ponovimo in popravimo napake, uskladimo delo nog in rok, na koncu pa veselo vzkliknemo “toooooo”. Med nami so zelo dobri plavalci, ki so vsem za vzgled, saj so že drugi dan preplavali 50 m in osvojili bronastega delfinčka. Ponosni smo tudi na osvojene morske konjičke s preplavanimi 35 m. Med počitkom smo imeli kiparsko delavnico. V prijetnem okolju parka smo iz Dasmase ustvarili zanimive posodice, hranilnike, krožnike, košarice… Čaka nas še kros in prav poseben večerni dogodek. Obiskal nas je gospod Jože Rutar, ki nam bo ob pomoči mladih astronomov predstavil delo astornomov in delovanje teleskopa, s katerim bomo opazovali nočno nebo. Današnji dan se je odvijal zelo hitro, zato nismo imeli časa za “neumnosti”. Ob koncu dneva so nas učitelji pohvalili, zato bomo ponosni legli počitku.

Mojca Habič​