Mednarodni festival »IGRAJ SE Z MANO – BODI ŠPORTNIK«

Okt 2, 2017

V sredo, 27.9.2017, so se učenci od 1. do 5. razreda, udeležili športne prireditve na stadionu v Vipavi. Mednarodna prireditev z vabljivim naslovom »Igraj se z mano«, je potekala v organizaciji CIRIUSa. Sodelovalo je več kot 500 otrok in mladostnikov iz Slovenije, Hrvaške ter zamejstva. Festival je ponudil priložnost za povezovanje in aktivno vključevanje otrok s posebnimi potrebami v širše okolje ter za premagovanje stereotipov. In seveda so se vsi igrali, športali in se zabavali. Po veliko zanimivih gibalnih dogodivščinah je sodelujoče na koncu pričakal še posladek, palačinke. Vse skupaj je popestril še obisk gospoda Mirana Stanovnika, ki je pokazal, kako je šport v kakršnikoli obliki lahko ne le koristen in zabaven ampak tudi povezuje staro in mlado vseh generacij ter združuje in premaguje drugačnosti.

Mirjam Goričan Štimec