DELAVNICA IZDELAVE KREME

Maj 22, 2018

V petek, 18.5.2018, nas je v razredu ponovno obiskala mama sošolke Flore, gospa Nataša Mohorčič. Z gospo Natašo se že dobro poznamo, saj smo v lanskem šolskem letu skupaj  izdelovali mila, letos pozimi pa nam je v učilnico prinesla nekaj živali, nam jih predstavila, mi pa smo jih z največjim veseljem božali in jih hranili.

V petek smo skupaj izdelovali kremo. Z nestrpnostjo in navdušenjem smo opazovali, kako je gospa pripravljala pripomočke, skrivnostne stekleničke in posušene rastline v ličnih košaricah. Seveda smo pri delu pomagali vsi učenci. Mešali smo čebelji vosek, dolivali sivkin hidrolat, v olivnem olju namočen smilj in eterična olja. Z mešalnikom smo sestavine stepali kar pol ure. Komaj smo dočakali, da smo kremo preizkusili na naših rokah. Seveda je vsak izmed nas nekaj kreme odnesel tudi domov. Z žličko smo napolnili lončke, jih skrbno zatisnili, doma pa lončke pospravili v hladilnikih, saj je naša krema popolnoma naravna in bi se na sobni temperaturi hitro pokvarila. Zagotovo bodo naše mame po uporabi te kreme še lepše.

Florini mami se iskreno zahvaljujemo za sodelovanje.

Učenci 2.b razreda