OTROCI TRIGLAVA NA POKLJUKI

Dec 10, 2018

Naša šola se je odzvala povabilu Organizacijskega odbora Pokljuka in Zavarovalnice Triglav, ki sta nas povabila na ogled posamične tekme svetovnega pokala za biatlonke.

Po prvi šolski uri smo se učenci šestega razreda z dvema avtobusoma odpravili proti Pokljuki. Celo pot nas je spremljal dež, na Pokljuki pa nas je pozdravilo sonce. Najprej smo pomalicali in si ogledali zadnji del moškega biatlona, ki je bil prejšnji dan zaradi slabega vremena odpovedan. Naš Jakov Fak je pristal na odličnem četrtem mestu. Po podelitvi medalj smo imeli pravi koncert. Zabavala sta nas raperja Nipke in Challe Salle.

Na odru smo lahko pozdravili  tudi slovensko biatlonsko moško reprezentanco. Ob dveh je bila na sporedu še tekma za biatlonke na 15 kilometrov. Domov smo se vrnili zvečer, utrujeni, a zadovoljni.

Najine sošolce smo povprašale, kaj jim bo najbolj ostalo v spominu:

Darja: Všeč mi je bil Challe Salle, saj ga še nikoli prej nisem videla v živo.

Nika: Najbolj mi je bila všeč tekma in Challe Salle.

Kris: Prvič sem si ogledal biatlonsko tekmo v živo, zato mi bo ostala v spominu.

Jan: Na avtobusu mi je bilo všeč, saj smo peli in se zabavali, tudi biatlonci so bili super.

Novinarski krožek: Tia, Urška, Isa in Laura.