PREDSTAVITEV KLEKLJANJA V 2. IN 5. RAZREDU PODNANOS

Apr 9, 2019

V četrtek 4.4.2019 je ura gospodinjstva v 5. razredu potekala kot predstavitev in delavnica klekljanja kot v pravi čipkarski šoli.

Gospa Marjeta Škrl Močnik nam je predstavila zgodovino klekljanja, idrijsko šolo klekljanja, ter vzorce in različne tehnike klekljanja. Skupaj hčerko, drugošolko Manjo pa sta nam v živo pokazali, kako se kleklja.

S seboj je prinesla svoje že narejene čipke in vse potrebno za klekljanje (blazino, ki je napolnjena z žagovino, košarico, ki se prilega blazini, klekeljne, sukanec, nerjaveče bucikepapir (na njem je bila s svinčnikom narisana čipka) ter kvačko, tako da smo lahko vsi poskusili.

Ko smo gledali, kako prestavlja in suče klekeljne, se nam je zdelo enostavno, ko smo pa še sami poskusili, pa niti ne več.

Vseeno so nekateri kmalu že prav zares klekljali in ugotovili, da so za to nadarjeni in da jim je všeč!

Andreja Likar Ivanov