Nagovor ob začetku šolskega leta

Avg 29, 2019

Pozdravljena naša šola, pozdravljene učenke in učenci.

Počitnice so se iztekle, poletje se bo počasi prevesilo v jesen. Prvošolčki danes prvič vstopajo v šolo.

Osnovno šolo Draga Bajca Vipava v šolskem letu 2019/2020 obiskuje 565 učencev. Število učencev se povečuje, kar nas veseli.

Na začetek šolskega leta smo se dobro pripravili, zagotovo pa bo treba kaj postoriti tudi med samim šolskim letom. Od vas učenci pričakujem veliko motiviranosti za delo in učenje, ki ne bo namenjeno samo ocenam, bodite strpni do učencev in zaposlenih, bodite srečni, na obrazu imejte nasmeh. Vsem učencem želimo uspešno šolsko leto, ki bo prineslo veliko novega znanja in napredovanja v skladu z vašimi zmožnostmi.  Naj bo prvi šolski dan in potem vsi preostali dnevi lepi, prijetni, predvsem pa uspešni. K temu lahko veliko pripomoremo tudi sami. Odgovorno opravljamo soje dolžnosti in obveznosti, smo prijazni do vseh in pomagamo drug drugemu.

Učenci, ne učite se samo za ocene in šolo, ampak tudi za znanje in življenje.

Srečno v novem šolskem letu vam želi kolektiv OŠ Draga Bajca Vipava.