Teden trajnostne mobilnosti– od 16. 9. do 22. 9.

Sep 13, 2019

V šolskem letu 2019/20 bo na naši šoli potekal projekt TRAJNOSTNA MOBILNOST.

Z različnimi vsebinami bomo skušali učence spodbuditi, da bi v šolo prihajali na trajnostni način – peš, s kolesom, skirojem, šolskim avtobusom ali na način skupne vožnje z osebnim avtomobilom.

Trajnostna mobilnost je premikanje na trajnosten način, kar vključuje hojo, kolesarjenje, uporaba rolke ali skiroja,  javnega potniškega prometa in posluževanje sopotništva (en starš pripelje a avtomobilom več otrok).

Osnovni cilj trajnostne mobilnosti je zadovoljiti potrebe vseh ljudi po mobilnosti in obenem zmanjšati promet, posledično onesnaževanje, emisije toplogrednih plinov in porabo energije. Trajnostna mobilnost je tista, ki je hkrati okoljsko sprejemljiva, socialno pravična in spodbuja razvoj gospodarstva.

Starši in učitelji, bodimo otrokom zgled, vsi si gotovo želimo živeti v zdravem, mirnem in varnem kraju.

Petruška Velikonja