DAN PRIJAZNOSTI V 2. A IN 2.B

Nov 26, 2019

13. novembra obeležujemo mednarodni dan prijaznosti. Na povabilo Hiše Sadeži družbe Vipava so se drugošolci udeležili delavnice barvanja kamenčkov, na katere so napisali prijazne besede in misli.

Ker so kamenčke pobarvali že nekaj dni prej, so učenci 2.b razreda narisali rože, izdelali plakat »podarim objem« in se naučili novo pesmico. 13. novembra so obiskali delavce naše šole in učence nekaterih razredov. Podarjali so jim  kamenčke, rože, objeme in pesmice. Njihovega obiska so bili vsi zelo veseli. Presenetili so tudi gospo Damjano, ki je prav ta dan pregledovala čistočo njihovih zob.

Učenci 2.a razreda pa so medse povabili gojence iz Centra za izobraževanje, rehabilitacijo in usposabljanje Vipava. Ob branju pravljice in medsebojnem spoznavanju so skupaj preživeli dve šolski uri, ob slovesu pa so učenci novim prijateljem podarili kamenček prijaznosti.

Ob zaključku dne so se učenci strinjali, da so preživeli čudovit dan in da bodo prijaznost delili tudi druge dni v letu.

T.T.