041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

julij 2024
PTSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Jun   Avg »

Arhivi

Kulturni dan v Lutkovnem gledališču

Dec 13, 2019

Prvošolci iz Vipave, Vrhpolja in Podnanosa smo se 11. 12. 2019 odpeljali v Ljubljano. Najprej smo se ustavili na Kongresnem trgu, kjer smo v parku pomalicali. Hitro smo ugotovili, da kljub sončnemu vremenu potrebujemo kape, šale in rokavice, saj je bilo hladneje kot pri nas v Vipavi. Ko smo potešili  lakoto, smo se sprehodili po praznično okrašeni Ljubljani. Z zanimanjem smo si ogledovali mesto, praznične stojnice in izložbe ter viseče okrasje. Ustavili smo se pri Plečnikovem Tromostovju, Prešernovem spomeniku, Robbovem vodnjaku, pri mestni hiši in na tržnici. Učenci so se čudili, kaj vse prodajajo na tržnici; različno sadje, zelenjavo, rože, pisane sladkarije … in celo mah. Nekateri so spraševali, če v Ljubljani nimajo gozda in kje naredijo mah? Po ogledu tržnice smo končno prišli do Lutkovnega gledališča, kjer smo si ogledali lutkovno predstavo Medved in mali. Zbrano smo spremljali zanimivo zgodbo in nismo odmaknili pogleda od čudovitih lutk in zanimivega dogajanja na odru. Predstava je bila čarobna za oči, dotaknilo pa se nas je tudi njeno sporočilo. Spoznali smo, da za ljubezen in prijateljstvo ni ovir v naši drugačnosti, ki nas lahko povezuje in bogati. Vsi smo drugačni, a v bistvu enaki. Po predstavi smo se odpravili še do »mosta zaljubljencev«, kjer smo na soncu pomalicali. Joj, koliko različnih ključavnic smo tam občudovali! Sledila je še skupinska fotografija za spomin in vožnja z avtobusom proti domu. Kaj se je dogajalo na avtobusu pa naj ostane naša skrivnost … Le to izdamo, da je vožnja prehitro minila in že smo prispeli  v Vipavo. Seveda smo bili malce utrujeni, vendar nasmejanih obrazov in z novimi zanimivimi doživetji. 

Vsi iz 1.a in 1.b

Najbolj iskano

(Skupno 90 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost