Prvi tehniški dan v Vrhpolju

Dec 2, 2019

V Vrhpolju smo v 4. in 5.r imeli tehniški dan. Četrtošolci smo izdelovali kompase, hranilnike ter lesene škatlice, ki smo jih lično okrasili. Petošolci pa so delali gugalnice, tehnice ter padala. Preden smo začeli z izdelovanjem, smo si skrbno prebrali navodila za delo v delavnem zvezku ter si ogledali slike, ki so nas postopoma vodile do končnih izdelkov. Učiteljica Sara nas je seznanila s pravilno uporabo pripomočkov, rezil, kladiv, izvijačev, tehničnih nožev ter drugih orodij. Najbolj zanimiv je bil električni rezalnik stiropora z vročo nitko.

Ko so bili izdelki končani, smo jih razstavili, si jih ogledali, ovrednotili, preizkusili njihovo delovanje ter naredili izboljšave. Preden smo zaključili tehniški dan, je bilo treba pospraviti še razred. To pa je trajalo kar nekaj časa.

Zadovoljni, da je tehniški dan uspel, smo zapustili pospravljeni razred ter pohiteli na kosilo.

Sara Furlan in učenci 4. in 5.r