Tekmovanje POPRI 2020 – učenci naše šole so zasedli 2. mesto v državi

Maj 18, 2020

Na državnem tekmovanju za najboljšo podjetniško idejo POPRI, ki je zaradi virusa letos prvič potekalo na daljavo, so naši učenci dosegli izjemen dosežek. Na državni ravni so osvojili 2. mesto.

Mladi so tekmovali v treh kategorijah: osnovnošolci, dijaki in študenti ter mladi do 29 leta.

Rok Kopatin, Nik Poljanec, Jorma Nabergoj Semenič, Andrej Malik
so tekmovali pod mentorstvom Tanje Krapež in mag. Andreje Vister iz RA ROD Ajdovščina.

Od kje ideja?

Idejo so dobili, ko so v šoli kuhali in so vse stvari iskali po predalih in jih seveda tudi razmetali. MULTIDILCA vsebuje tehtnico, merilec časa, ekran v katerem so shranjeni recepti in postopki kuhanja, brusilnik nožev ter zareze zanje. Poleg tega pa vsebuje še manjšo deščico za lažje premikanje narezane hrane, ter UV sterilizator nožev. MULTIDILCA je edinstvena saj skrajša čas kuhanja, koristna pa je tudi zato, ker ni potrebno pomivati toliko posode saj je MULTIDILCA multipraktična.

Fantom in mentoricama za izjemen dosežek čestita kolektiv šole.

Uspešno sodelovanje z RA ROD iz Ajdovščine želimo ohraniti tudi v naslednjem šolskem letu.

Mojca Pev, ravnateljica