041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 17. 9. 2020, smo prvošolci iz Podnanosa imeli prvi športni dan. Odpravili smo se na jesenski pohod. V šolo smo prišli primerno oblečeni in obuti, vzeli malico in pijačo ter se odpravili na pot.

Najprej smo odšli skozi našo vas Podnanos, nadaljevali pa po poti proti Podragi. Med potjo smo opazovali naravo, nabirali želode in orehe ter opazovali krave na paši. Da nam je čas hitreje minil, smo ob hoji klepetali in prepevali. Pot smo nadaljevali proti Mančam. V bližnjem sadovnjaku smo se odpočili v senci dreves in tudi okrepčali.

Nato smo se odpravili nazaj proti Podnanosu. Ob poti smo srečali trgače, ki so trgali grozdje v bližnjem vinogradu ter gospoda, ki se je že pripravljal na zimo – žagal je drva.

Ustavili smo se tudi v Podbrjah pri cerkvici, kjer smo imeli čas za krajši počitek in igro – igrali smo se skrivalnice.
Že prijetno utrujeni smo se nato odpravili nazaj do šole, kjer nas je že čakalo zasluženo kosilo.

Tjaša Kobal

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost