041 619 125 info@os-vipava.si

Nekateri se še spomnimo časa, ko smo v spomladanskem času šli na »trav`co trgat  rož`ce za mojo mamco«, toda te izkušnje nima že druga generacija otrok.

Pomlad in nabiranje rožic so si prvošolci in drugošolci na matični šoli zato pričarali kar v razredu. Po ideji učiteljice Žive Čuk so namesto na travnik stopili do barvnega papirja. Urili so svojo finomotoriko z gubanjem, rezanjem, barvanjem in lepljenjem papirnatih rožic. Izkušnje so dobili tudi v estetskem oblikovanju šopka. Mali cvetovi na dolgih gubanih trakovih zamigetajo kot živi, če le malo premakneš njihovo zeleno podlago. Da bi pa bila pomlad tudi v naših domovih, so na izdelek prilepili še magnetek.  Rožice bodo lahko to pomlad krasile njihove kuhinje s hladilnikov.

Res je slabo, da ne moremo kadarkoli na travnik ali v gozd po rožice, vendar se za vsako težavo najde tudi dobra stran. V našem primeru je dobra stran v tem, da letošnji pomladni šopek še zlepa ne bo ovenel.

Nadja Rodman Koradin

(Skupno 139 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost