041 619 125 info@os-vipava.si

Z veseljem sporočamo, da je bil marca 2021 izdan priročnik dobre prakse Jeziki štejejo. Pri ustvarjanju smo sodelovale Partnerske šole regijskega tima Zahodna Slovenija. Med objavljenimi prispevki je primer dobre prakse z naslovom Spoznavanje oddaljenih jezikov, ki je plod dela naše učiteljice in sodelavke Sonje Simonič Puc. V njem nas avtorica seznani z načinom, kako pripraviti učence do tega, da razvijejo pozitiven odnos in naklonjenost do oddaljenega jezika, v tem primeru japonščine. Ga. Simonič Puc je namreč profesorica japonščine; na naši šoli, poleg angleščine, poučuje učence v japonskem krožku. Tam spoznavajo japonski jezik in pisavo ter se seznanijo s posebnostmi japonske kulture. 

Naša odlična Evropska tržnica, ki je v letu 2019 prejela priznanje Zavoda RS za šolstvo skupaj s Predstavništvom Evropske komisije v Sloveniji, Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter CMEPIUS-om, je navdihnila kolegice s Pedagoške fakultete Univerze na Primorskem, da so povzele dogajanje na tržnici, ga priredile in ustvarile prispevek z imenom Sejem jezikov

Priročnik JEŠT_Spletna izdaja-končna

Maruška Rojc

 

(Skupno 62 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost