041 619 125 info@os-vipava.si

V sredo, 1. septembra 2021, je bil za prvošolce prav poseben dan, saj so prvič prišli v šolo. Vrtcu so dali slovo in postali šolarji. Na šoli v Vipavi smo pričakali 19 učencev 1. a razreda in 19 učencev 1. b razreda. Skupaj z njihovimi starši smo jih sprejeli na poseben način in to kar pred šolo. Pozdravile so jih njihove učiteljice in ravnateljica, ga. Mojca Pev. V učilnici na prostem so se spoznavali ob igri in gibanju. Prejeli so rumene rutice, si na ramena dali šolske torbe ter se v spremstvu učiteljic pogumno podali proti svojima učilnicama. Toda na vhodu v šolo jih je čakala ovira, saj v šolo in v prvi razred ne more kar vsak. Ovire se niso prav nič prestrašili ter jo vsi pogumno in spretno preskočili ter tako simbolno skočili v prvi razred in postali šolarji naše šole. Pomahali so še staršem v slovo in se odpravili proti učilnici. Mogoče je bilo pa staršem bolj hudo kot šolarjem? V učilnici so si ogledali posnetek kulturnega pozdrava, ki so ga pripravili in posneli učenci naše šole pod mentorstvom ga. Nadje Rodman Koradin. Za zanimiv program in vse spodbudne besede se jim lepo zahvaljujemo. Seveda pravega praznovanja ni brez pogostitve. S skupnimi močmi so upihnili svečko v obliki številke ena in se posladkali s torto. Obiskala jih je še ena živalca, želvica Elvica. Kako je prišla v šolo pa so izvedeli ob poslušanju pravljice. Da so že pravi umetniki pa so dokazali, ko so se narisali, tokrat prvič kot šolarje. Čas brez staršev je kar prehitro minil in z glasnim: »Hura za šolo!« smo zaključili naš prvi šolski dan in se  pred šolo poslovili.

Našim prvošolcem želimo, da jim tudi v prihodnjih šolskih dneh ne bi zmanjkalo poguma, radovednosti, vztrajnosti, ustvarjalnosti ter veselja in dobre volje.

 

Učiteljice 1. a in 1. b razreda

(Skupno 145 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost