041 619 125 info@os-vipava.si

Prvi teden v oktobru je bil tudi letos namenjen otrokom. Tema letošnjega tedna otroka je bila RAZGIRAN UŽIVAJ DAN! Učiteljice prvega razreda smo tako, skupaj z učencem pripravile prav poseben teden, saj so imeli prvošolci daljše odmore, pouk pa je bil še bolj zabaven kot običajno, saj je vključeval mnogo iger in zanimivih načinov učenja. Učenci so morali tudi doma poskrbeti, da so se čim več igrali. Za to smo poskrbeli tako, da smo že v ponedeljek dogovorili, da bodo učenci ta teden čim manj pred televizorjem ali tablico. Skupaj smo iskali ideje za preživljanje deževnih popoldnevov. In idej med prvošolci ni manjkalo! Od gradnje utrdbe v dnevni sobi, namiznih iger, plesa, pa vse do ustvarjanja in izdelovanja čisto pravega lova na zaklad. Pri likovnem pouku smo se pogovarjali o tem, da ljudje puščamo stopinje – na tleh ali pa tudi v srcih drugih ljudi. Seveda to niso prave stopinje, ampak tisti prijeten topel občutek, ki ga prijaznost pusti pri drugih ljudeh. Trudili se bomo puščati čim več takih prijetnih sledi. Za konec tedna pa smo skupaj z učenci v razredu ustvarili čisto pravo kinodvorano in si ogledali filmsko predstavo Loti in skrivnost mesečevega kamna. 

učiteljice 1.a in 1.b razreda

(Skupno 100 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost