041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 14. oktobra, smo imeli posebne delavnice z gospo Anko Kočevar. Med delavnicami, ki so trajale 3 šolske ure, smo ustvarili ilustracije za haikuje, ki smo jih lani napisali s pomočjo gospoda Vanje Pegana.

Vsak si je izbral dve barvi, eno toplo in eno hladno. Pri ustvarjanju smo uporabljali posebne japonske čopiče in tuš, slikali pa smo na rižev papir. Paziti smo morali na to, da smo pustili dovolj prostora za besedilo, da so bile ilustracije preproste in da smo upoštevali barvno razmerje med hladnimi in toplimi barvami.

Seveda nam ilustracija ni uspela že v prvem poskusu, ker take likovne tehnike še nikoli nismo uporabljali, zato smo poskusili večkrat.

Zahvaljujemo se gospe Anki, ki si je vzela časa in nam pomagala pri ustvarjanju. Nad delavnico smo bili navdušeni, saj je bilo to za nas nekaj novega. V učilnici je vladalo prijetno vzdušje in verjamemo, da nam bo ta izkušnja ostala v prijetnem spominu.

Manca Petrič in Vanesa Gregorc, 8. a

(Skupno 48 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost