V četrtek, 27.1.2022, je na podružnični šoli na Gočah, v prvem in tretjem razredu, potekal NARAVOSLOVNI DAN z naslovom Zdrave navade.
Prvi dve šolski uri nas je obiskala medicinska sestra Damjana, s katero smo se najprej dodobra razgibali. Naučila pa nas je tudi, kaj vse je poleg gibanja pomembno pri ohranjanju zdravja- osebna higiena, prehrana, počitek in skrb za varnost.
Po odmoru smo skupaj izdelali prehransko piramido, v skupinah izdelali zdrave in okusne menije, po razredu smo iskali skrite pregovore o zdravju, izdelali smo si škatlo športnih izzivov in enega izmed njih tudi že izvedli. Na koncu pa smo si izdelali še zdrave nasmeške, saj se naših skozi maske trenutno ne vidi.
Naučili smo se veliko novega, med seboj še bolj povezali, predvsem pa se zelo zabavali.
Natalja Marc