041 619 125 info@os-vipava.si

Med 29. 3.  in 1. 4. 2022, smo na OŠ Draga Bajca Vipava organizirali tečaj plavanja za učence tretjih razredov matične šole in njenih podružnic.

Letos bi se tečaja, ki smo ga izvajali na bazenu v Ajdovščini, moralo udeležiti 82 otrok, kar je, v primerjavi s prejšnjimi leti, rekordno število. Zaradi bolezni je  tečaj obiskovalo 73 le otrok. Prvi dan so učenci pokazali svoje predznanje in na podlagi le tega so bili razdeljeni v osem skupin. Poleg prilagajanja na vodo, iger v vodi, štafetnih iger ter skokov, so čez teden utrjevali in se na novo učili plavalnih tehnik: prsno, kravl in hrbtno. Naučili so se tudi obnašanja na bazenu, ob bazenu, v slačilnicah ter rokovanja s plavalnimi pripomočki. Tečaj plavanja smo na dan norcev uspešno zaključili.

 

 

Aktiv športa

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost