Kdor čaka, dočaka, pravi pregovor in tudi mi smo ga dočakali. Prvi šolski dan in naše prvošolce, seveda. Ob 9. uri je prag naše šole pogumno prestopilo kar 38 prvošolcev in prvošolk.

S prisrčnim programom so jih v novo šolsko leto popeljali tretješolci. Zapeli in zaplesali so jim, obiskali pa sta jih tudi šolski vili, ki sta jim obljubili, da jim bosta vedno stali ob strani. Na šoli jih je obiskala tudi muca Copatarica, ki jih je spodbila k redoljubnosti.

S spodbudnimi besedami jih je v novo obdobje pospremil gospod župan, Goran Kodelja.

Po končanem sprejemu smo se v učilnicah spoznali in se posladkali s torto.

Dragi prvošolci, učiteljice se veselimo novega šolskega leta. Verjamemo, da ga bomo skupaj oplemenitili z medsebojno pomočjo, zaupanjem, razumevanjem, prijateljstvom in dobro voljo.

Lara in Tanja