041 619 125 info@os-vipava.si
Na prečudovit jesenski dan 15.10. smo se učenci Italijanščine pod vodstvom učiteljice Maruške Rojc odpravili v antično, italijansko mesto Verono. V zgodnjih jutranjih urah smo se z avtobusom odpeljali do živalskega vrta Parco Natura pri Verona. Pred tem smo se ustavili na črpalki, kjer smo lahko učenci pojedli sendvič ali dva. V parku smo najbolj občutili čudesa živali, ko smo se peljali skozi safari v katerem so bili levi, nosorogi, žirafe in mnoge druge živali. Bilo je magično. Po safariju smo odšli v park, tam smo si ogledali še druge živali. Park je sestavljen iz celin sveta, v vsakem delu so živali, ki so značilne za tisto področje. Po dveh urah v parku smo se odpravili proti Veroni. Med potjo nam je vodič povedal vso zgodovino Italije in Slovenije z zelo monotonim glasom. Ko smo prišli v Verono, smo si ogledali obzidje in kolosej. Vodič nam je razložil, da so za gradnjo Rimljani uporabili kamenje iz reke Adiže, ki obkroža mesto. Potem smo si ogledali hišo in kip Julije iz Šekspirjeve pripovedi o Romeu in Juliji. Na trgu Erbe smo učenci imeli uro časa za pozno kosili. Ko smo se najedli, smo si ogledali še most nad Adižo, ki so ga postavili Rimljani in še danes stoji. Nato smo se odpravili na pot domov. Po treh urah in pol smo pripeljali pred vipavsko šolo, žal pa smo že zamudili odprto kuhinjo. Zaključek: bilo je res lepo in “poučno”.
 
Avtor: Matic Lozej
 
(Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost