041 619 125 info@os-vipava.si

V četrtek, 13. 10. 2022, smo se drugošolci iz Podnanosa odpravili na jesenski pohod. Primerno smo se oblekli in obuli, v nahrbtnike pospravili malico in pijačo ter krenili proti vzpetini, ki ji domačini pravimo ‘Galavna’. Med potjo smo opazovali naravo (gobe, plodove, liste, živali) ter klepetali. Odšli smo vse do kapelice Marije, kjer smo si odpočili ter napolnili naše želodčke. Med potjo nazaj v dolino pa smo nabirali različne naravne materiale, ki jih bomo uporabili pri naslednjem tehniškem dnevu. Kaj bomo ustvarjali, pa vam pokažemo naslednjič.

 

Kako so se imeli drugošolci na športnem dnevu, pa si lahko prebere iz nekaj njihovih zapisov.

 

”Šli smo na pohod na Galavno. Na Galavni smo nabirali plodove. Videli smo gobe. Pozvonili smo na zvon. Bilo nam je toplo. Igrali smo se skrivalnice.” Melita

”Danes smo imeli športni dan. Gledali smo gobe. Hodili smo v gozdu. Jedli smo malico. Jedli smo tudi sladkarije. Brali smo liste.” Nikolina

”Smo šli na pohod. Pobirali smo liste, storže, želode. Jedli smo malico. Imeli smo se lepo.” Nik

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost