041 619 125 info@os-vipava.si

V petek, 21.10.2022 so se četrtošolci matične šole srečali z medicinsko sestro, sicer predstavnico Društva ledvičnih bolnikov severnoprimorske regije. Naučili smo se mnogo novih besed, kot so transfuzija, transplantacija, dializa, aminokisline, hormoni, minerali in vitamini, še bolj pa je pomembno, da smo spoznavali pomen ohranjanja zdravih ledvic. Ledvica, ki so kot naša kemična čistilnica za snovi v telesu, rabijo dovolj tekočine, čim manj vnosa soli, zaščito z oblačili, ter dovolj primernega gibanja celega telesa. Poleg tega bomo pazili, da ne bomo sedli na mrzel kamen, da ne bomo imeli mokrih nogavic, da bomo uživali dovolj sadja in zelenjave in še marsikaj, kar nam je bilo na srečanju svetovano.

Naši predavateljici, gospe Bitežnik, smo se ob zaključku zahvalili za znanje, ki nam ga je bila pripravljena deliti, ter obljubili, da bomo za ledvica vnaprej bolj odgovorno skrbeli.

Učiteljici in učenci 4.a in 4.b

 

(Skupno 44 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost