Odganjanje zime se je na Gočah pričelo že pred pustom. Učenci so okrasili šolo ter izdelali plakat o pustnih šemah po Sloveniji. Na pustni torek pa so v šolo namesto učencev vstopile maškare –  superjunaki, hudiček, živalice, nogometašici, kavbojka, zdravniki, ropar in Pika Nogavička.

V 1. in 2.razredu smo imeli tehniški dan. Pogovarjali smo se o pustu, o pustnih običajih po Sloveniji. Reševali smo zabavne naloge in z voščenkami ustvarjali izmišljene obrazne maske.

4. in 5. razred so imeli pouk pustno obarvan. Ustvarjali so pustne maske, peli pustne pesmi in uživali v bolj sproščenem dnevu.

Odpravili smo se na sprehod po vasi in s pesmijo razveselili kar nekaj vaščanov. V zahvalo smo prejeli sladke dobrote.

Popoldan pa je Krajevna skupnost Goče priredila pustno rajanje za otroke.

Učiteljici Anita Čujec in Vanja Krapež