041 619 125 info@os-vipava.si

Drugošolci pri pouku spoznavamo življenje nekoč.  Da bi utrip preteklosti še pobližje spoznali, smo se odpravili v Kebetovo hišo, ki je prava zakladnica preteklosti.  Učenci so z nestrpnostjo pričakovali ogled in že sama beseda Kebetova, je v njih burila radovednost. Pred hišo nas je pričakal g. Jože Kebe ter nas povabil v notranjost. Po ozkih  kamnitih stopnicah smo se povzpeli v zgornje nadstropje, kjer smo si ogledali spalnico, kuhinjo in igralno sobo. G. Jože nam je na zanimiv način predstavil različno pohištvo, predmete, orodje, na stenah stare fotografije … Bilo je tako zanimivo, da je bilo zelo težko vse  le opazovati, gledati, poslušati, ko bi tako radi tudi prijeli in preizkusili … V igralni sobi smo občudovali stare instrumente: harmoniko, violino, citre in klavir. In kako čudovito je zvenel klavir, ko nam je g. Jože nanj zaigral.  Prav  vsak predmet skriva zanimivo in posebno zgodbo o življenju in delu naših prednikov. Vsega pa ne bomo opisali. Naj bo to povabilo, da si tudi vi ogledate,  kaj  Kebetova hiša skriva v svoji notranjosti.

Hvala zbirateljem, ki so vse ohranili, zbrali in pripravili za ogled ter seveda g. Jožetu, ki nam je to na zanimiv način predstavil.  

Drugošolci z učiteljicama Eleno in Nadjo

(Skupno 47 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost