V tednu med 13. 3. in 17. 3. 2023 se je druga skupina smučarjev (42) OŠ Draga Bajca Vipava odpeljala proti smučarskemu središču v Forni di Sopra. Ja, letos nas je pot zanesla v srčno Italijo. Ob 8.00 smo štartali izpred šole. Staršem smo pomahali v pozdrav in se veselili novih dogodivščin. Komaj smo čakali, da se spustimo po smučarskih progah. Oblekli in obuli smo se v smučarsko opremo in se s ski busom odpeljali na smučišče. Tam smo najprej imeli kosilo. Po kosilu je sledila krajša smuka, kjer so otroke razvrstili v skupine po znanju. Popoldne so nam učitelji smučanja pripravili predavanje o smučarskih pravilih na smučišču in smučarski opremi. Po krajšem prostem času je sledila večerja, po večerji pa še družabni, spoznavni večer. Polni vznemirjenja smo se, eni bolj drugi malo manj, utrujeni odpravili spat.

Lep pozdrav vsem iz Fornija!