041 619 125 info@os-vipava.si

ANA FRANK – ZGODBA ZA SEDANJOST

Do 15. maja 2023 na matični šoli v Vipavi gostuje mednarodna razstava muzeja Hiše Ane Frank iz Amsterdama. V projekt se je vključila tudi Republika Slovenija. V središču projekta je potujoča razstava Ana Frank – zgodba za sedanjost. Posebnost razstave je, da po njej vodijo učenci stari toliko kot Ana Frank, ko je doživljala drugo svetovno vojno. Tako po razstavi vodijo devetošolci Matic Lozej, Sara Kopatin, Vanesa Gregorc, Tai Bratož, Sebastjan Jermol, Izak Margon, Hana Plešnar, Pija Štekar in Manca Vodopivec. Učenci so se udeležili dvodnevnega izobraževanja Muzeja novejše zgodovine, na katerem so se pripravili za vodenje po razstavi in razstavo tudi postavili.

Muzej novejše zgodovine in nizozemski muzej Hiša Anne Frank iz Amsterdama sodelujeta s šolami v mnogih evropskih državah. Razstava je namenjena vsem, predvsem pa mladim, ki lahko tokrat skozi oči in besedo svojih vrstnikov spoznajo zgodbo preteklosti z globokim sporočilom za sedanjost.

Lepo vas vabimo na razstavo.

Za več informaciji in vodenje po razstavi pišite na elektronski naslov: ana.kobal@os-vipava.si

(Skupno 65 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost