041 619 125 info@os-vipava.si

V tem tednu smo učenci predmetne stopnje, učitelji in ostali zaposleni prisluhnili bivši učenci naše šole, Petri Trošt.

Petra je prostovoljka pri društvu Za otroke sveta in že tretje leto pomaga otrokom afriške države Gambije. Predstavila nam je, kako se afriška kultura razlikuje od naše ter kako v Gambiji poteka njeno delo.

Spoznali smo nekaj osnovnih besed v gambijskem lokalnem jeziku. Izvedeli smo, kako tam poteka prevoz, katera je njihova značilna hrana ter običaji. Zanimivo je bilo prisluhniti, kako se šolanja v Gambiji razlikuje od šolanja, ki ga sami poznamo. Ogledali smo si lahko tudi različne predmete iz Gambije, ki jih je Petra prinesla s seboj.

Petri se najlepše zahvaljujemo za njen obisk!

Živa Vidic

(Skupno 59 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost