041 619 125 info@os-vipava.si

V tem tednu smo v okviru Tednov vseživljenjskega učenja prisluhnili g. Damjanu Preglju, pionirju slovenskega jadralnega padalstva in ustanovitelju kluba Polet, ki že več kot 25 let šola nove jadralne padalce.

Učenci in učitelji smo najprej spoznali osnove in vrste jadralnega padalstva, nato pa prisluhnili predstavitvi spusta z Mont Blanca (4809 m) in Elbrusa (5642), dveh izmed številnih vrhov, s katerih se je gospod Damjan spustil s padalom.

Z jadralnim padalstvom je g. Damjan Pregelj uresničil svojo željo iz mladih let – leteti. Zbrane je nagovoril, naj tudi sami v življenju poskusijo čim več različnih stvari. Obenem je poudaril, da je za uspeh na določenem področju poleg vztrajnosti pomembno tudi učenje.

G. Damjanu se najlepše zahvaljujemo za njegov obisk!

Živa Vidic

(Skupno 15 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost