041 619 125 info@os-vipava.si

KOCKA IN KVADER

Z učenci 8. razredov smo imeli v sredo, 7. 6. 2023, tehniški dan na temo KOCKA IN KVADER. Učenci so si izdelali škatlico iz papirja v obliki kocke in jo nato okrasili. Vsaka izmed štirih skupin je izdelala klop iz palet, kjer so morali sami izračunati, koliko materiala potrebujejo. Učenci so si s pomočjo programov GeoGebra in Word naredili zapiske. V poševni projekciji so narisali kocko in kvader ter slike izvozili v Wordov dokument, v Wordu pa so se naučili zapisati formule. V eni izmed štirih dejavnosti so na primerih iz vsakdanjega življenja spoznali, kje je uporabno znanje o kocki in kvadru. Učenci so s pomočjo metra merili različne predmete v obliki kocke in kvadra ter nato izračunali njihov volumen in površino.

Katarina Koren, Boža Pangerc, Tina Blažko in Karin Črnigoj

(Skupno 57 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost