041 619 125 info@os-vipava.si

Topel jesenski dan, smo šestošolci izkoristili za pohod na Golake.  

Tako smo se v prijetni družbi odpeljali do Predmeje. Tam smo dobili osnove podatke o tasi pohoda, varovanju narave, varnosti v gorah, osnovnih značilnostih pokrajine in pomenu gibanja v naravnem okolju za zdravje in dobro počutje.

Pot nas je vodila po široki gozdni poti do Iztokove koče, kjer smo se okrepčali, poklepetali in spoznavali nove sošolce in učitelje.

Med potjo smo opazovali naravo in si izmenjevali zgodbe in dogodivščine poletnih dni. Kot bi mignil smo bili smo prispeli na vrh Malega Golaka. Ker je bilo ozračje precej soparno nismo uspeli videti Triglava ali tržaškega zaliva, zato se bomo v prihodnosti verjetno še kdaj povzpeli tja. Tam smo se vpisali v planinske knjigo in »požigosali« planinske knjižice.

Med spustom smo imeli blažjo poškodbo, a smo z sodelovanjem učencu pomagali pri hoji. Na Predmeji sta nas pričakala avtobusa in nas odpeljala v dolino. 

Dan je minil v prijetnem okolju in še boljši družbi vrstnikov in učiteljev.

Aktiv športa

(Skupno 76 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost