041 619 125 info@os-vipava.si

V soboto, 7. 10. 2023, se je skupina zagnanih učiteljev in profesorjev osnovne šole in škofijske gimnazije v Vipavi podala še na zaključno etapo po poteh Camina Krk.

V jutranjih urah smo romanje začeli v Baški, se po Poti glagolice ustavili v Jurandvoru in si ogledali znamenito baško ploščo (eden prvih spomenikov v hrvaškem jeziku v glagolici iz 12. stol.). Pot smo nadaljevali mimo Botomalja in se povzpeli po križevem potu do svetišča Majke Božje Goričke, ki je eno najstarejših hrvaških svetišč. Po daljšem vzponu smo pešačili po planjavah, polnih mgarjev (tj. obora za ovce), divjih zelišč, mlakic in nizkih borovcev, dosegli najvišji vrh otoka Obzovo  (569 m) in se v zgodnjih popoldanskih urah mimo treh križev spustili do mesta Punat.

Naslednji dan nas je čakala le še pot proti Korniću. Sprehodili smo se skozi čudovite oljčnike in v cerkvi svetega Jakoba romanje zaključili z mašo. Sledilo je kopanje v toplem jesenskem morju in odhod domov.

Polni lepih vtisov že snujemo načrte za novo skupno dogodivščino.

Tea Furlan

(Skupno 36 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost