041 619 125 info@os-vipava.si

Povezovanje in izmenjava strokovnih znanj in izkušenj med sosednjimi šolami ponuja dobro priložnost za prenos strokovnih izkušenj in primerov dobre prakse. Veseli smo bili vabila za sodelovanje z OŠ Danila Lokarja Ajdovščina in se dogovorili za izvedbo predavanja in delavnice. 

Strokovni delavki Katja Leban in Lara Bizjak se že nekaj časa ukvarjata z delom z nadarjenimi učenci. Seznanili sta nas s primeri učinkovitih metod dela v razredu po konceptu diferenciacije, kjer so naloge prilagojene različnim stopnjam sposobnosti, individualizacije, ki omogoča vsakemu učencu delo v lastnem tempu, in personalizacije, ki spodbuja učenca k izbiri aktivnosti po lastnih potrebah. 

V avgustu bomo izvedli drugo delavnico in se preizkusili s primeri načrtovanja in priprave nalog po konceptu diferenciacije, individualizacije in personalizacije  glede na klasifikaijo učnih ciljev vseh področij po Bloomovi taksonomiji.

Lari Bizjak in Katji Leban se zahvaljujemo za zanimivo predavanje in konkretno predstavitev primerov iz prakse.  

Mojca Habič

(Skupno 43 obiskov, današnjih obiskov 3)
Dostopnost