URA SPOZNAVANJA OKOLJA MALCE DRUGAČE

Dec 6, 2017

V četrtek nas je v razredu obiskala moja mama Nataša. S seboj je prinesla kačo, agamo, skobčevke in želve različnih vrst in velikosti. In kako je tem živalicam ime? Kača se imenuje Pik, agama pa Poli. Poli je imela v šoli kosilo. Pojedla je črička in mokarje. Kača Pik se je plazila po sošolcih in meni. Mama nam je pokazala njeno premajhno kožo, ki si jo je slekla. Tej koži se reče lev. Kača se levi večkrat na leto. Ogledali smo si tudi dve mladi želvici in želve, ki so stare toliko kot mi. Ob zaključku je skobčevka Trobentica poletela po razredu. Vsi smo se smejali. Lepo je bilo, ker je bila z nami tudi naša ravnateljica.
Flora, 2.b
Gospa Nataša je v šolo prinesla želve, ptičke in kačo. Povedala nam je, s čim se prehranjujejo in kje živijo. Ptički so pisanih barv, živijo v kletki. Kača je oranžne barve in ima rdeče oči. Živi v terariju. Zelo mi je bilo všeč, ko mi je Nataša položila kačo okrog vratu. Vse živali smo mi bile zelo všeč.
Žak, 2.b