SKUPAJ V ŠOLSKIH KLOPEH

Dec 8, 2017

V 4. b so učenci sodelovali pri likovni umetnosti. Fantazijske živali so zaživele na plakatu in v skupni zgodbi, ki so si jo izmislili – v živalskem vrtu, v trgovini, … Zelo je bilo zabavno!!!
Z improviziranimi glasbili so pri glasbi v 3. razredu otroci uprizorili pravo nevihto.

V letošnjem šolskem letu je zaživel projekt sodelovanja med učenci razredne stopnje OŠ Draga Bajca Vipava in sosednjega CIRIUS-a. Po dogovoru z učiteljicami obeh zavodov prihajajo učenci 1., 2. in 4. razreda k uram različnih predmetov v okviru rednega pouka. Vsakih 14 dni otroci skupaj likovno ustvarjajo, poslušajo literarne zgodbe in poustvarjajo, sodelujejo pri glasbi, v načrtu pa je sodelovanje pri vseh premetih in razredih skozi celotno šolsko leto. Namen sodelovanja je dati otrokom izkušnje medsebojnega spoznavanja različnosti, spletanje stikov in sprejemanje drugačnosti.

Damjana Černigoj in Marjana Orbanić