Praznujemo Kekčev 100. rojstni dan

Okt 1, 2018

Na novega leta dan, pred natanko 100. leti, je ugledal luč sveta Kekec, med otroci in mladino znan in zelo priljubljen pravljični junak.

Ob tem jubilejnem dogodku smo se nanj spomnili tudi tretješolci iz Podnanosa in z njim praznovali. Njegov 100. rojstni dan smo obeležili s prebiranjem njegovih zgodb o dogodivščinah z Bedancem in Pehto, ogledali smo si film Srečno Kekec ter se naučili tudi dve njegovi pesmi, ki nas vedno znova spravijo v dobro voljo. Pri likovni umetnosti pa smo se preizkusili še v ustvarjanju svojih Kekcev s katerimi smo okrasili razredni pano.

Dragi Kekec, kljub tvoji zavidljivi starosti te še vedno občudujemo in radi prebiramo. Da bi nas s svojim pogumom in optimizmom razveseljeval še mnoga leta.

Marjana Podobnik