Teden otroka v 4. a in b z latvijsko pravljico

Okt 3, 2018

V sredo, 3. 10., smo v naši knjižnici poslušali latvijsko pravljico Mačji mlin. Brala in pripovedovala nam jo je gospa Alina Asberga Nabergoj, prevajal pa njen sin Filip, učenec 4. a razreda. Zanimivo je bilo poslušati popolnoma neznan jezik, njegovo melodijo in izgovorjavo. Filip se je kot prevajalec zelo dobro odrezal, zato smo z lahkoto sledili vsebini pravljice o belem mucu. Pri tem so nam pomagale tudi prelepe ilustracije, ki nam jih je pripovedovalka sproti kazala.  Učence je zanimalo, kdaj se je tako dobro naučil mamin jezik. Gospa Alina nam je povedala, da že od rojstva svojih otrok govori z njimi izključno v latvijščini, tata pa po slovensko. Tako se Nabergojevi otroci vzporedno mimogrede učijo oba jezika.

Obema se prav lepo zahvaljujemo za zanimivo doživetje in lepo pravljico.

Damjana Černigoj