Obiskala nas je večkrat nagrajena pisateljica in pesnica Nataša Konc Lorenzutti

Okt 25, 2018

V letošnjem šolskem letu so v projektu Rastem s knjigo slovenski sedmošolci prejeli v dar knjigo Avtobus ob treh, avtorice Nataše Konc Lorenzutti. Knjiga je izbrana tudi za Cankarjevo tekmovanje, kar je bila tudi ena od pobud, da smo pisateljico povabili na našo šolo.

V petek, 19. oktobra, so se z besedno umetnico najprej srečali učenci od 1. do  4. razreda. Četrtošolci gospe Damjane Černigoj: Tinkara, Vita in Primož so za uvod prebrali odlomek iz knjige Kakšno drevo zraste iz mačka. Pisateljica ima z odraščajočimi otroki bogate izkušnje doma in pri svojem poklicnem delu. Niso ji tuji: »Ne bi zdaj, tega ne maram, zakaj jaz …« Prebrala nam je odlomek iz knjige Kdo je danes glavni o tem, kako se raste.

Proti koncu srečanja nam je zapela in za zaključek zaigrala kamišibaj iz svojih Kratkih in kosmatih basni. Slike, ki so sledile pripovedovanju, je vlagala v lesen oder.

Srečanje s pisateljico je dodatna spodbuda, da sežemo po njenih knjigah.

Želimo ji še veliko ustvarjalnega poleta, novih del, ki nas bodo bogatila na poti zorenja.

Livija Lango