Gledališka predstava Macbeth

Feb 21, 2019

Sreda, 13.2.2019, je bila za večino devetošolcev in nekaj osmošolcev prav posebna, saj smo se po malici zbrali pred šolo in vkrcali na avtobus. Naš cilj je bila Gorica, natančneje Kulturni center Lojzeta Bratuža, kjer smo si ogledali predstavo Macbeth. Igro je napisal William Shakespeare, izvajana pa naj bi bila prvič v začetku 17. stoletja. Po poti nam je učiteljica Sonja predstavila vse te podatke in razložila potek zgodbe. To je bilo ključno, saj bi brez tega težko razumeli kaj se dogaja na odru. Predstava je bila namreč v angleščini in to ne navadni, moderni, temveč v stari angleščini, ki zahteva ogromno pozornosti za razumevanje. Igro so izvajali igralci iz The American Drama Groupe Europe in res so jo približali resničnosti. Po dobri uri in pol prerokb, umorov in spletk, smo se z avtobusom pripeljali nazaj v Vipavo, kjer nas je že čakalo kosilo.

Urban Štrancar