LIKOVNA DELAVNICA ob dnevu zavedanja o avtizmu

Mar 26, 2019

V ponedeljek smo se nekatere učenke 8. razreda, ki obiskujemo izbirni predmet likovno snovanje udeležili skupne delavnice z učenci iz CIRIUSA.
Najprej nam je gospa Andreja, ki je tudi specialna pedagoginja na naši šoli, na kratko razložila, kaj je avtizem in kako imajo ljudje s to motnjo drugačen pogled na svet.
Ko smo se med sabo spoznali, smo se razdelili v skupine. V vsako skupinico je prišel en učenec iz centra Cirius.
Skupaj smo izdelovali plakate, na katerih smo želeli čim bolje uprizoriti, kako smo si ljudje v vseh pogledih različni. Dva bosta visela na naši šoli, en v Lavričevi knjižnici in en v Ciriusu.
Prav vsi učenci smo na koncu zatrdili, da smo uživali in pridobili nove izkušnje ter dejali, da bi tako srečanje radi še kdaj ponovili.

Tinkara, Katarina in Julija