Dejavnosti v aprilu

Apr 25, 2019

V mesecu aprilu smo v podaljšanem bivanju namenili največ časa ustvarjanju, ki je povezano z praznikom Velike noči. Tudi mi smo izdelali najrazličnejše izdelke, ki jih povezujemo s tem praznikom. Najprej smo izdelali zajčke iz šeleshamerja, ki so lahko v prazničnih dneh bili dekoracija  na domačih mizah in hkrati stojalo za pirhe. Izdelali smo tudi velikonočne venčke, ki so jih učenci obesili na okna ali vrata in tako okrasili svoje domove.  Nismo pozabili niti na košarice za čokoladna jajčka. Ustvarjali smo tudi iz odpadnega materiala. Izdelali smo zajčke iz tulcev toaletnega papirja. Učenci pa so bili najbolj navdušeni nad zajčki iz plastičnih žlic. Zlasti deklice so zajčkom ustvarile unikatna oblačila iz barvnega papirja. Zadnji teden pa največ časa namenjamo ustvarjanju rožic. Z njimi želimo okrasiti našo šolo.  Šola je prostor, kjer domuje otroški živ žav, zato je prav, da je tudi navzven pisana in radostna.

Elena Kodre Nabergoj