041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

julij 2024
PTSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Jun   Avg »

Arhivi

NEKAJ UTRINKOV Z OBISKA OSNOVNE ŠOLE PIER PAOLO VERGERIO IL VECCHIO V KOPRU

Apr 25, 2019

Prejšnjo sredo, 17. aprila 2019, smo šli učenci, ki smo si za izbirni predmet izbrali italijanščino, v Koper. Najprej smo se ustavili na šoli Pier Paolo Vergerio il Vecchio, kjer pouk poteka v italijanskem jeziku. Po ravnateljevi predstavitvi šole smo se v štirih skupinah odpravili v učilnice, da bi videli, kako poteka pouk v italijanščini. Naša skupina je bila pri uri biologije. Zanimivo se mi je zdelo, da so učenci z učiteljem govorili po italijansko, med sabo pa v slovenščini. Na tej šoli se namreč ne učijo le italijanski otroci, pač pa tudi Slovenci, zamejci in nekaj tujcev iz različnih evropskih držav. Tudi delovni listi, ki smo jih dobili, so bili v italijanskem jeziku, zato mi jih je bilo težko rešiti, čeprav smo to snov na naši šoli že obravnavali.

Ko se je ura končala, smo šli ven in si ogledali Koper. Najboljše je bilo, ko smo lahko šli po svoje … na sladoled in sprehod ob obali. TINA

V sredo, 17. 4. 2019, smo se z izbirnim predmetom italijanščina odpravili v Koper. Potem, ko smo vzeli malico, smo se vkrcali na avtobus. Po prihodu v Koper smo se sprehodili do šole Pier Paolo Vergerio il Vecchio. Ravnatelj nam je s svojo predstavitvijo predstavil šolo in dogodivščine, ki spremljajo učence od 6. do 9. razreda. Razložil nam je tudi, da to ni dvojezična šola, saj govorijo le v italijanskem jeziku. Malico, ki smo jo prinesli s seboj, smo pojedli na šolskem dvorišču. Potem nas je ravnatelj razdelil v štiri skupine. Naša skupina je obiskala pouk in učilnico biologije, kjer smo reševali naloge o Darwinu in spoznavali naravoslovne pojme. Dobili smo občutek o tem, kako poteka pouk vsakdanji pouk v italijanščini. Ostale tri skupine so prisostvovale pouku italijanščine, angleščine in matematike. Po končani uri nam je profesorica španščine, ki sicer poučuje eno nadstropje višje, na italijanski gimnaziji, razkazala Koper. Na koncu pa smo se lahko sami sprehodili ob obali in jedli sladoled. Domov smo se vrnili ob 13.20. ELA

V sredo, 17. 4. 2019, smo se z izbirnim predmetom italijanščina odpravili v šolo z italijanskim učnim jezikom Pier Paolo Vergerio il Vecchio. Najprej nam jo je ravnatelj na kratko predstavil, za tem pa je bila na vrsti malica. Po malici smo se razdelili v štiri skupine in bili prisotni pri uri pouka. Naša skupina je bila dodeljena v razred, kjer so imeli matematiko. Učiteljica je bila prijazna in nam je z veseljem podala razlago tudi v slovenščini. Učenci so nas prav tako lepo sprejeli in z nami tudi malo poklepetali. Po koncu ure smo se odpravili na krajši ogled Kopra, kjer smo imeli prosto in smo si ob morju lahko privoščili sladoled. JERNEJA

V Kopru je bila še najbolj zanimiva učna ura. Dejansko sem razumela učiteljičino razlago v italijanščini. Zelo zanimivo se mi je zdelo, kako lahko so učenci preklapljali med obema jezikoma. Bili so bolj pridni kot učenci naše šole, čeprav sem videla nekaj skritih telefonov. V razredu je bilo dvanajst učencev, učiteljica ni uporabljala nobenih elektronskih naprav, ki so v uporabi pri nas (računalnik, interaktivna tabla). Čeprav je bila šola enojezična, so nam kdaj pa kdaj povedali kaj v slovenščini. Pri pouku smo bili eno uro, kar pa se mi je zdelo premalo. Na splošno je bil dan zanimiv, celo predstavitev šole in če bi imela možnost, bi obisk ponovila. FAVSTINA

V sredo, 17. 4. 2019, smo v sklopu izbirnega predmeta italijanščina odšli na obisk šole z italijanskim učnim jezikom Pier Paolo Vergerio  il  Vecchio v Kopru. Ko smo prispeli, nas je tam pričakal ravnatelj šole. Predstavil nam je njihovo šolo in njeno delovanje. Bilo je zelo zanimivo, saj se na nekaterih področjih njihova šola zelo razlikuje od naše. Nato smo se učencem te šole pridružili pri uri v italijanskem jeziku. Zame je to bila neverjetna izkušnja. Bilo je zelo zanimivo. Bala sem se, da ne bom ničesar razumela, a je bilo vse v redu, saj vsi učenci znajo tudi slovensko. Zatem smo se sprehodili do glavne koprske plaže, kjer smo si privoščili sladoled in nato počeli, kar smo hoteli. Ko sem prišla domov, sem bila vesela, da je učiteljica organizirala to ekskurzijo, saj sem se naučila nekaj novih stvari in se zabavala. MAŠA

V Kopru mi je bilo najbolj zanimiva učna ura v šoli Pier Paolo Vergerio il Vecchio. V tej šoli se sporazumevajo v italijanskem jeziku. Ko smo prišli tja, nam je ravnatelj predstavil šolo. Razdeljeni smo bili v štiri skupine in vsaka skupina je šla v svojo učilnico, kjer smo imeli eno šolsko uro z učenci te šole. Vsaka skupina je imela različne predmete, na primer matematiko, italijanščino, angleščino in biologijo. Po končani šolski uri smo se sprehodili po Kopru. Šli smo do morja, kjer smo si privoščili kepico sladoleda in se nadihali svežega zraka. Imeli smo petinštirideset minut prostega časa, potem pa smo se z avtobusom odpeljali nazaj v Vipavo. HANA

17.aprila 2019 smo obiskali šolo Pier Paolo Vergerio il Vecchio v Kopru. Udeležili smo se ene ure pouka, kjer je bilo zelo zabavno, zato ker so nas vsi gledali in se čudili, zakaj smo pa mi prišli … ampak saj so vedeli, da bomo prišli. Po končanem pouku smo odšli na sladoled. Bil je okusen a drag. Medtem, ko smo jedle sladoled, je mimo prišla ena gospa. Nisem razumela, kaj nas sprašuje in govori. Naenkrat je začela govoriti v bosanščini, zdelo se mi je čudno in malo smešno. Ta dan mi je bil zelo všeč in želim si, da bi ga še kdaj ponovili. MAJA

Vtise je zbrala Maruška Rojc

Najbolj iskano

(Skupno 369 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost