041 619 125 info@os-vipava.si

Dogodki

julij 2024
PTSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« Jun   Avg »

Arhivi

REVIJA OTROŠKIH IN MLADINSKIH ZBOROV »POMLAD JE NAŠA« 2019

Maj 27, 2019

Letošnja revija otroških in mladinskih pevskih zborov občin Ajdovščina in Vipava je zaradi velikega števila prijavljenih zborov potekala tri koncertne večere. Organizacija revije je bila v rokah Katarine Volk, JSKD OI Ajdovščina.

Na prvem večeru, ki je 10.4.2019 potekal v Kulturnem domu Vipava, so nastopili pevski zbori: OPZ PIKE OŠ Draga Bajca Vipava (zborovodkinja NADJA RODMAN KORADIN, klavir Ana Poljšak in Ivana Tomažič), OPZ OŠ Draga Bajca Vipava, podružnica Vrhpolje (zborovodkinja SARA FURLAN, klavir Katarina Kovačič), OPZ OŠ Draga Bajca podružnica Goče (zborovodkinja POLONCA ROSA, klavir Katarina Kovačič), OPZ POKE OŠ Draga Bajca Vipava (zborovodkinja NADJA RODMAN KORADIN, klavir Ana Poljšak) ter MeMPZ Škofijske gimnazije Vipava (zborovodkinja META PRAČEK, klavir Simon Prašnikar).

Drugi koncertni večer je potekal 21.5.2019 v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini. Na odru so se predstavili zbori: OPZ OŠ Danila Lokarja Ajdovščina (zborovodkinja PETRA TERBIŽAN SLEJKO, klavir Klara Slokar, Ema Bizjak), OPZ OŠ Dobravlje podružnica Vipavski Križ (zborovodkinja NATAŠA VALIČ, klavir Franc Leben), OPZ OŠ Dobravlje podružnica Črniče (zborovodkinja MATEJA SOBAN, klavir Franc Leben), OPZ OŠ Danila Lokarja Ajdovščina (zborovodkinja MAJA HROVAT, klavir Larisa Štrukelj), MPZ OŠ Draga Bajca Vipava (zborovodkinja KATARINA KOVAČIČ, klavir Minka Markič) in MPZ OŠ Dobravlje (zborovodkinja ANA ČELIK ČIBEJ).

Tretji koncertni večer, ki je potekal 22.5.2019 v Ajdovščini) so otvorili pevci OPZ OŠ Otlica (zborovodkinja ANJA JURCA, klavir Ana Trošt), OPZ OŠ Draga Bajca Vipava podružnica Podnanos (zborovodkinja VIDA TROŠT VIDIC, klavir Katarina Kovačič), OPZ OŠ Col (zborovodkinja ANJA JURCA, klavir Ana Bajc), OPZ Stanko Premrl Podnanos (zborovodkinja VIDA FABČIČ, klavir Nadja Bago),  MPZ OŠ Šturje Ajdovščina (Zborovodja IGOR HODAK, klavir Jurij Kemel) ter DePZ  SŠ Veno Pilon Ajdovščina (zborovodkinja BOJANA ŠALJIĆ PODEŠVA, klavir Ana Bajc in Larisa Štrukelj, kahon Jan Istenič, flavta Lina Lazič).

Revijo sta kot strokovna spremljevalca spremljala Mirko Ferlan in Mateja Černic ter zborovodjem po nastopih podala tudi svojo oceno, opažanja in priporočila.

Glede na to, da so bile dvorane vse tri večere polne poslušalcev, ki so mlade pevce navdušeno nagrajevali z glasnimi aplavzi in glede na to, da se iz otroških zborov goji mladinsko petje tudi na srednjih šolah, se za petje v Vipavski dolini ni bati.

Vida Trošt Vidic

Foto: Katarina Volk (JSKD OI Ajdovščina)

Najbolj iskano

(Skupno 443 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost