Tehniški dan podjetja

Maj 31, 2019

V torek, 28.5.2019, so imeli osmi razredi tehniški dan. Razdeljeni so bili v štiri skupine. Vsaka skupina si je ogledala tri podjetja iz Vipavskega okoliša.

Prva skupina je obiskala podjetja Modul d.o.o., Avto Ukmar Igor Ukmar s. p. in varstveno delovni center Ajdovščina-Vipava. Druga skupina je bila v zasebni zobni ordinaciji Jereb Andrej s.p., CIRIUS Vipava in Enoop d.o.o. Tretja v Kleti Vipava 1894 d.o.o., Pristanu d.o.o. in veterinarski bolnici Vipava Ivan Princes s.p.

Četrta skupina pa v Ekolatu d.o.o., frizerskem salonu Drimtim Tanja Trošt Koren s.p. in UNI v NG, Visoka šola za vinarstvo in vinogradništvo.

Nato smo se vsi zbrali na šoli, kjer nam je Marko Rondič iz OOZ Vipava predstavil potrebe gospodarstva v lokalnem okolju.

Učenci so bili povsod zelo lepo sprejeti. Ogledali so si proizvodnjo izdelkov, seznanili so se z različnimi poklici, izvedeli so o poteku šolanja za določene poklice.

Zahvaljujemo se vsem podjetjem, da ste nam omogočili oglede in tudi razvojni agenciji ROD za organizacijo.

Neli Markočič