ŠPORTNE SPRETNOSTI PRVOŠOLČKOV V PODNANOSU

Jun 13, 2019

V okviru športnega programa Zlati sonček so se učenci prvega razreda podružnične šole v Podnanosu v sredo, 12. 6. 2019, preizkusili v ravnotežnostnih nalogah na kolescih. V šolo so s starši pripeljali svoje skiroje, rolerje ali kotalke ter vso potrebno dodatno opremo za varnost – čelado in ščitnike.

Pri uri športa so se ustrezno obuli in pripravili svoja ‘vozila’. Najprej so se malo ogreli ter prosto popeljali po igrišču. Sledila je vožnja po poligonu, kjer so pokazali svoje veščine v ravnotežju: vozili so se naprej, po eni nogi, slalom med stožci, zapeljali pod nizko oviro. Vsi učenci so naloge izvrstno opravili.

Čas, ki so ga preživeli na dveh/štirih kolescih je zelo hitro minil. Sedaj pa že komaj čakajo, da se preizkusijo v naslednji nalogi ravnotežja.

Tjaša Kobal