Projektna igra Gremo peš s kokoško Rozi

Okt 11, 2019

V petek, 11. 10., bomo z oddelki, ki sodelujejo pri projektu Trajnostna mobilnost, začeli izvajati igro Gremo peš s kokoško Rozi. Njen cilj je povečati prihajanje učencev v šolo na trajnostni način za 7 %. Hkrati je igra tudi raziskovalna naloga, katere naročnik je Ministrstvo za infrastrukturo.

V petek bodo učenci izpolnili začetno anketo. Od ponedeljka, 14. 10., do petka, 18. 10., bodo učiteljice na razredne plakate beležile, koliko učencev je prišlo v šolo na trajnostni način, tj. peš, s kolesom, skirojem, z avtobusom ali na način sopotništva. Na plakatu v šolski avli bo ta podatek prikazan v odstotkih za vse sodelujoče razrede za vsak dan posebej.  Anketo bodo učenci izpolnili tudi v ponedeljek, 21. 10., po končani igri.

Z igralnimi kartami, ki jih bodo učenci prejeli za vsak prihod v šolo na trajnostni način, bodo v tednu po končani aktivnosti in tudi še kasneje igrali namizno igro.

Petruška Velikonja