Športni dan in obisk učne poti Med divje

Okt 8, 2019

V petek, 4.10.2019 smo se učeni 3.a in 3.b razreda odpravili na prvi šolski dan. Odpravili smo se proti vasici Slap. Pot nas je vodila do igrišča, kjer smo morali okrepiti svoje moči s šolsko malico. Nekaj časa smo namenili tudi prosti igri.

Nato smo odkorakali do »placa«. Tam nam je učiteljica Marija povedala veliko zanimivosti o Vipavski dolini ter sami vasici – Slapenski graščini, šoli, cerkvi …

Sprehodili smo se do začetka učne poti Med divje. Ogledali smo si poučno tablo ter se podali po 300 metrov dolgi poti. Na poti smo si lahko na treh tablah prebrali veliko zanimivosti o divjih rastlinah, ki rastejo ob poti. Rastline smo nato tudi poiskali in jih povohali, otipali ter okušali. Na koncu poti smo pri Majeriji videli še lame.

Polni vtisov in rahlo utrujenih nog, smo se vrnili v šolo.

Učiteljici 3.ab