Poklicni bazar v Ajdovščini

Nov 6, 2019

Kateri poklic me veseli, na katero šolo naj se vpišem po končani osnovni šoli, kam se bo vpisal-a sošolec/sošolka, bova še prijateljici, če bom šla na drugo šolo so pogosta razmišljanja in dileme devetošolcev. V podporo pri izbiri vpisa na SŠ Hiša mladih v Ajdovščini vsako leto organizira Poklicni bazar, na katerem se s kratkim programom in predstavitvijo na stojnicah predstavljajo SŠ v našem okolišu. Nekatere šole so se na stojnicah predstavile s prikazi dejavnosti npr. nudenje prve pomoči na lutki, nega dojenčka, 3D tiskanje vijakov in matic, fizikalni poskus s statično elektriko, degustacija peciva in jabolk, sestavljanje  ptičje krmilnice in s tem pritegnile večje število obiskovalcev. Pogovore z dijaki s posameznih SŠ in druženje z vrstniki iz sosednjih osnovnih šol so naši devetošolci dobro izkoristili.

Vodja TD Mojca Habič