Teden kulture v podaljšanem bivanju

Feb 13, 2020

V podaljšanem bivanju na matični šoli smo se odločil, da v tednu pred slovenskim kulturnim praznikom vse naše dejavnosti povežemo s kulturo. Ta teden smo poimenovali Teden kulture v PB.

V prvem in tretjem razredu PB smo prebirali Prešernove poezije. Prvošolci so poslušali in spoznavali Povodnega moža. Ilustrirali so na paus papir. Vse njihove ilustracije si lahko ogledate v avli šole.

Tretji razred je prebral Turjaško Rozamundo . Izdelali so čudovite lutke, ki so na ogled v vitrini v avli.

Drugi razred se je pogovarjal o tem kaj je kultura, kako se obnašamo kulturno…

Že na začetku tedna pa so prvošolčki imeli prav posebno uro pravljic. Dve prvošolki; Sanja in Blažka, sta pripravili uro pravljic. Obe sta izvrstno in doživeto pripovedovali in na koncu poželi velik aplavz sošolk in sošolcev.

Tako se je naš teden kulture zaključil. Upamo, da samo teden, kajti kultura in kulturno obnašanje morata postati del našega vsakdanjika.

Za aktiv PB zapisala

Elena K. Nabergoj